Advanced Post Types Order - en to nb translation catalogue (195 entries)

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
nb: Definer egendefinert tekst for neste lenke. Du kan bruke <strong>%title</strong> variabelen for Ã¥ inkludere tittelen pÃ¥ innlegget. La stÃ¥ tomt for standard.

en: Re-Order
nb: Omorganiser

en: All interfaces are set to hide, at least a visible is required. You can change tht from Settings
nb: Alle grensesnitt er satt til Ã¥ vÃ¦re skjult, minst ett mÃ¥ vÃ¦re synlig. Du kan endre dette i Innstillinger

en: Advanced Post Types Order - At least one menu has changed:
nb: Avansert rekkefÃ¸lge for innholdstyper - Minst ett menyvalg har blitt endret:

en: Notice: There is
nb: Merk: Det er

en: another
nb: en annen

en: similar sort
nb: lignende sortering

en: Subscriber
nb: Abonnent

en: Contributor
nb: Bidragsyter

en: Author
nb: Forfatter

en: Editor
nb: RedaktÃ¸r

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
nb: Bruk komma i stedet for %s for Ã¥ skille utelukkede vilkÃ¥r.

en: Previous Post
nb: Forrige innlegg

en: Next Post
nb: Neste innlegg

en: Re-order
nb: Omorganiser

en: This plugin can't work without javascript, because it's use drag and drop and AJAX.
nb: Dette programtillegget fungerer ikke uten javascript, fordi det bruker dra og slipp og AJAX.

en: WPML: The Sort Rules couldn't be translated automatically. You need to set/translate this manually for
nb: WPML: Sorteringsreglene kunne ikke oversettes automatisk. Du mÃ¥ sette/oversette dette manuelt for

en: Polylang: The Sort Rules couldn't be translated automatically. You need to set/translate this manually for
nb: Polylang: Sorteringsreglene kunne ikke oversettes automatisk. Du mÃ¥ sette/oversette dette manuelt for

en: Click to toggle
nb: Klikk for Ã¥ veksle

en: Sort List Settings
nb: Innstillinger for sorteringslist

en: Query Rules
nb: SpÃ¸rreregler

en: Create a set of criteria rules which match your query. This will determine what to show on the following sort list and the order will apply on front side.
nb: Opprett et sett med kriterieregler som matcher spÃ¸rringen din. Dette vil bestemme hva som vises i den fÃ¸lgende sorteringslisten og hvordan rekkefÃ¸lgen blir pÃ¥ fremsiden.

en: Query Rules examples
nb: Eksempler pÃ¥ spÃ¸rreregler

en: Show Advanced
nb: Vis avansert

en: Add Post Type
nb: Legg til innholdstype

en: Taxonomy
nb: Taksonomi

en: invalid
nb: ugyldig

en: Add Taxonomy
nb: Legg til taksonomi

en: Taxonomy Relation
nb: Taksonomirelasjon

en: Add Meta
nb: Legg til meta

en: Meta Relation
nb: Metarelasjon

en: Add Author
nb: Legg til forfatter

en: Certain changes has been done to your site and some of Query Rules cannot be displayed anymore. You should review the settings Query Rules area and click Update button.
nb: Visse endringer har blitt gjort pÃ¥ nettstedet ditt, og noen av spÃ¸rrereglene kan ikke vises lenger. Du bÃ¸r gjennomgÃ¥ innstillingene for spÃ¸rrereglene og klikke pÃ¥ Oppdater-knappen.

en: Conditionals
nb: Betingelser

en: Apply the order only if conditions are true. For more details check
nb: Bruk bestillingen bare hvis betingelsene er oppfylt. For mer informasjon, se

en: Conditionals Usage
nb: Bruk av kondisjonaler

en: Apply if
nb: Søk hvis

en: Add Group
nb: Legg til gruppe

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: This sort interface settings. For more details check
nb: Dette sorterer grensesnittinnstillinger. For mer informasjon, se

en: Title
nb: Tittel

en: Sort list tab title
nb: Tittel på sorteringslistefanen

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Sort list description. This will appear for others (non-admin users) when doing re-sort, it should include a description for what area this sort will apply.
nb: Beskrivelse av sorteringslisten. Denne vises for andre (ikke-admin-brukere) når de sorterer på nytt, og den bør inneholde en beskrivelse av hvilket område denne sorteringen gjelder for.

en: Menu Location
nb: Menyposisjon

en: Relocate this Sort Interface to another menu
nb: Flytt dette sorteringsgrensesnittet til en annen meny

en: Auto Apply Sort
nb: Sorter automatisk

en: Automatically apply the sort to theme queries if match.
nb: Bruk sorteringen automatisk på temaspørringer hvis de samsvarer.

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Admin Sort
nb: Admin Sortering

en: Automatically apply the sort to admin queries if match.
nb: Bruk sorteringen automatisk på admin-spørringer hvis de samsvarer.

en: Allow sorting within default post type interface
nb: Tillat sortering i grensesnittet for standard innleggstype

en: A Drag & Drop functionality is available to be used within default WordPress post type interface.
nb: En dra-og-slipp-funksjonalitet er tilgjengelig for bruk i WordPress' standardgrensesnitt for innleggstyper.

en: Need to Create Sort first
nb: Må opprette sortering først

en: Not a primary sort, this feature can apply only to
nb: Denne funksjonen er ikke en primær sortering, og kan bare brukes på

en: This feature can't apply when conditionals set
nb: Denne funksjonen kan ikke brukes når betingelsene er satt

en: Admin Sort need to be Yes
nb: Admin Sort må være Ja

en: Send new items to bottom of the list
nb: Send nye elementer til bunnen av listen

en: All new posts / custom types will append at the end instead top. This will apply when manual ordering.
nb: Alle nye innlegg / egendefinerte typer vil legges til på slutten i stedet for øverst. Dette vil gjelde ved manuell bestilling.

en: Thumbnails
nb: Miniatyrbilder

en: Show thumbnails on sort list
nb: Vis miniatyrbilder på sorteringslisten

en: Pagination
nb: Paginering

en: Set pagination for sort list
nb: Angi paginering for sorteringslisten

en: Posts Per Page
nb: Innlegg per side

en: The number of posts to show on page
nb: Antall innlegg som skal vises på siden

en: Offset Posts
nb: Offset innlegg

en: The offset number of posts
nb: Det utlignede antallet innlegg

en: WPML Synchronize
nb: WPML Synkroniser

en: Synchronize the order across all other languages. This will overwrite other languages sorting. For this to work, all other languages must contain the same translated objects.
nb: Synkroniser rekkefølgen på tvers av alle andre språk. Dette vil overskrive sorteringen på andre språk. For at dette skal fungere, må alle andre språk inneholde de samme oversatte objektene.

en: Capability / Role
nb: Kapasitet/rolle

en: Minimum Capability to see this Sort
nb: Minimumskapasitet for å se denne sorteringen

en: Show objects status
nb: Vis status for objekter

en: Settings Update
nb: Oppdatering av innstillinger

en: Create
nb: Opprett

en: Delete Sort
nb: Slett sortering

en: Manual Order
nb: Manuell bestilling

en: Automatic Order
nb: Automatisk bestilling

en: Select area and customise your order list <br />or switch to automatic
nb: Velg område og tilpass bestillingslisten <br />eller bytt til automatisk

en: Archive
nb: Arkiv

en: Total Archive Objects
nb: Totalt antall arkivobjekter

en: Taxonomy Title
nb: Taksonomi Tittel

en: Posts
nb: Innlegg

en: Too many terms to count
nb: For mange begreper til å telle

en: Forum Title
nb: Forumstittel

en: Total Topics
nb: Totalt antall emner

en: Add Fallback
nb: Legg til fallback

en: Apply Sticky Posts
nb: Bruk Sticky Posts

en: Ensure that the sticky posts from the Manual Order are retained and remain prominently displayed. This will help preserve important information and maintain visibility for key updates or messages within the system regardless of the Automatic Order selection.
nb: Sørg for at de klistrede innleggene fra den manuelle bestillingen beholdes og vises tydelig. Dette vil bidra til å bevare viktig informasjon og opprettholde synligheten for viktige oppdateringer eller meldinger i systemet, uavhengig av valget av Automatisk bestilling.

en: Batch Terms Automatic Update
nb: Automatisk oppdatering av batchvilkår

en: <b>WARNING!</b></i> Using this option will update all existing child terms of the current
nb: <b>ADVARSEL!</b></i> Hvis du bruker dette alternativet, oppdateres alle eksisterende underordnede vilkår i den gjeldende

en: to Automatic Order, replacing the current settings. Manual sort lists will be preserved, but their order type will be changed to Automatic Order.
nb: til Automatisk rekkefølge, og erstatter de gjeldende innstillingene. Manuelle sorteringslister beholdes, men rekkefølgetypen endres til Automatisk rekkefølge.

en: Show all dates
nb: Vis Alle datoer

en: Today
nb: I dag

en: Yesterday
nb: I går

en: Last Week
nb: Forrige uke

en: Toggle Thumbnails
nb: Veksle mellom miniatyrbilder

en: Update
nb: Oppdater

en: Reverse
nb: Reversere

en: Title Asc
nb: Tittel Opp

en: Title Desc
nb: Tittel Ned

en: Id order Asc
nb: Id-ordre Asc

en: Id order Desc
nb: Id rekkefølge Desc

en: Random
nb: Tilfeldig

en: List view
nb: Liste

en: Grid view
nb: Gridvisning

en: Reset Order
nb: Tilbakestill rekkefølge

en: Are you sure you want to reset the order??
nb: Er du sikker på at du vil tilbakestille bestillingen?

en: Sort order reset successfully
nb: Sorteringsrekkefølgen ble tilbakestilt

en: Invalid Nonce
nb: Ugyldig Nonce

en: **WARNING!! This will load all post types objects. Recommended to be used with Advanced Query Rules
nb: **ADVARSEL!!! Dette vil laste inn alle innleggstyper. Anbefales brukt sammen med Advanced Query Rules

en: Order By
nb: Sorteringsrekkefølge

en: More details about Order By paramether can be found at
nb: Mer informasjon om Order By paramether finner du på

en: Order & Orderby Parameters
nb: Parametere for rekkefølge og rekkefølge etter

en: Additional details and example of usage for Custom Function can be found at
nb: Ytterligere informasjon og eksempler på bruk av Custom Function finner du på

en: Custom Function
nb: Tilpasset funksjon

en: Default / None
nb: Standard / Ingen

en: Post ID
nb: Post-ID

en: Date
nb: Dato

en: Modified
nb: Endret

en: Menu Order
nb: Menyrekkefølge

en: Comments Count
nb: Kommentar teller

en: Custom Field
nb: Egendefinert felt

en: Field Name
nb: Feltnavn

en: The name of custom field
nb: Navnet på det egendefinerte feltet

en: Field Type
nb: Felttype

en: MySql Type of field, more details at
nb: MySql Type felt, flere detaljer på

en: Cast Functions and Operators
nb: Cast-funksjoner og operatorer

en: None / Default
nb: Ingen / Standard

en: Signed (Integer)
nb: Fortegnet (heltall)

en: Unsigned (Integer)
nb: Uten fortegn (heltall)

en: Float (Decimal)
nb: Flytende tall (desimal)

en: Datetime
nb: Dato-Tid

en: Time
nb: Tid

en: Order
nb: Rekkefølge

en: More details about Order paramether can be found at
nb: Du finner mer informasjon om Order paramether på

en: Descending
nb: Synkende

en: Ascending
nb: Stigende

en: Items Order Updated
nb: Rekkefølge oppdatert

en: A syncronization could not be completed
nb: En synkronisering kunne ikke fullføres

en: as post type is not translatable.
nb: som innleggstype er ikke oversettbar.

en: A synchronization could not be completed
nb: En synkronisering kunne ikke fullføres

en: language
nb: språk

en: as it contains a different number of objects.
nb: ettersom den inneholder et annet antall objekter.

en: as taxonomy is not translatable.
nb: ettersom taksonomi ikke kan oversettes.

en: as term is not translated.
nb: da begrepet ikke er oversatt.

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Show / Hide re-order interface
nb: Vis / skjul grensesnitt for omorganisering

en: Show
nb: Vis

en: Hide
nb: Skjul

en: General
nb: Generell

en: Ignore Suppress Filters
nb: Ignorer undertrykk filtre

en: Set FALSE the <b>suppress_filters</b> arguments for get_posts() default WordPress function. Use this feature if Autosort does not work with your theme, otherwise you should leave un-checked.
nb: Sett FALSE <b>undertrykk_filter-argumentene</b> for get_posts() standard WordPress-funksjon. Bruk denne funksjonen hvis Autosort ikke fungerer med temaet ditt, ellers bør du la det være ukontrollert.

en: Ignore Sticky Posts
nb: Ignorer klissete innlegg

en: Ignore any Sticky posts, those will not appear on top of the list but per customised order.
nb: Ignorer eventuelle klistrete innlegg, de vil ikke vises øverst på listen, men i tilpasset rekkefølge.

en: Next / Previous Apply
nb: Neste / Forrige Søk

en: Apply the sort to default Next / Previous site-wide navigation.
nb: Bruk sorteringen på standard Neste/ Forrige-navigasjon på hele nettstedet.

en: For advanced Next / Previous navigation check
nb: For avansert neste/forrige-navigering, sjekk

en: read more
nb: les mer

en: bbPress Replies
nb: bbPress-svar

en: Reverse the order of bbPress replies, show newest posts first
nb: Omvendt rekkefølge på bbPress-svar, vis nyeste innlegg først

en: Use category order for WooCommerce when apply filters
nb: Bruk kategorirekkefølge for WooCommerce når du bruker filtre

en: Allow Category order to apply when using visual attribute filters
nb: Tillat at kategorirekkefølgen gjelder ved bruk av visuelle attributtfiltre

en: WooCommerce Up-sells Sort
nb: WooCommerce opp-salg Sorter

en: Allow drag & drop for WooCommerce Up-sells products
nb: Tillat dra og slipp for WooCommerce oppsalg-produkter

en: Debug Marks
nb: Feilsøkingsmerker

en: Output marks on front side when logged-in, with detailed informations of every queries to identify the settings to be used for a sort to match. Ensure to turn off when debug completed.
nb: Vis merker på forsiden når du er innlogget, med detaljerte opplysninger om hvert spørring for å identifisere innstillingene som brukes for å matche sorteringen. Husk å skru av når feilsøkingen er ferdig.

en: Create Logs
nb: Opprett logger

en: Create logs which may be usefull when debug or help to identify applied sort list.
nb: Opprett logger som kan være nyttige for feilsøking eller for å identifisere hvilken sortering som er brukt.

en: Logs
nb: Logger

en: Save Settings
nb: Lagre innstillinger

en: Settings Saved
nb: Innstillinger lagret

en: Advanced Post Types Order plugin is inactive, please enter your
nb: Advanced Post Types Order-modulen er inaktiv, vennligst oppgi din

en: Licence Key
nb: Lisensnøkkel

en: There was a problem connecting to
nb: Det oppstod et problem med å koble til

en: There was a problem with the data block received from
nb: Det oppstod et problem med datablokken mottatt fra

en: There was a problem deactivating the licence on other side, however locally the key is now removed:
nb: Det oppstod et problem ved deaktivering av lisensen på den andre siden, men lokalt er nøkkelen nå fjernet:

en: Licence Key can't be empty
nb: Lisensnøkkelen kan ikke være tom

en: There was a problem activating the licence:
nb: Det oppstod et problem ved aktivering av lisensen:

en: Software License
nb: Programvarelisens

en: License Key
nb: Lisensnøkkel

en: Enter the License Key you got when bought this product. If you lost the key, you can always retrieve it from
nb: Skriv inn lisensnøkkelen du mottok ved kjøp av dette produktet. Hvis du har mistet nøkkelen, kan du alltid hente den fra

en: My Account
nb: Min konto

en: More keys can be generate from
nb: Flere nøkler kan genereres fra

en: Save
nb: Lagre

en: You can generate more keys from
nb: Du kan generere flere nøkler fra

en: License Key Required
nb: Lisensnøkkel påkrevd

en: An error occour when try to identify the pluguin.
nb: Det oppstod en feil ved identifisering av programtillegget.

en: Try again
nb: Prøv igjen

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
nb: En uventet HTTP-feil oppstod under API-forespørselen.

en: Move to Top
nb: Flytt til toppen

en: Move to Bottom
nb: Flytt til bunnen

en: Make Sticky
nb: Gjør klebrig

en: Edit
nb: Rediger

en: Sticky
nb: Klebrig
