Advanced Post Types Order - en to no translation catalogue (199 entries)

en: **WARNING!! This will load all post types objects. Recommended to be used with Advanced Query Rules
no: **ADVARSEL!! Dette vil laste alle innleggstyper. Anbefales å brukes med avanserte søkeregler

en: <b>WARNING!</b></i> Using this option will update all existing child terms of the current
no: <b>ADVARSEL!</b></i> Bruk av dette alternativet vil oppdatere alle eksisterende underordnede termer for gjeldende

en: A Drag & Drop functionality is available to be used within default WordPress post type interface.
no: En dra-og-slipp-funksjonalitet er tilgjengelig for bruk i WordPress' standardgrensesnitt for innleggstyper.

en: A synchronization could not be completed
no: En synkronisering kunne ikke fullføres

en: A syncronization could not be completed
no: En synkronisering kunne ikke fullføres

en: Add Author
no: Legg til forfatter

en: Add Fallback
no: Legg til fallback

en: Add Group
no: Legg til gruppe

en: Add Meta
no: Legg til Meta

en: Add Post Type
no: Legg til innleggstype

en: Add Taxonomy
no: Legg til taksonomi

en: Additional details and example of usage for Custom Function can be found at
no: Ytterligere detaljer og eksempler på bruk av tilpasset funksjon finner du på

en: Admin Sort
no: Admin Sortering

en: Admin Sort need to be Yes
no: Admin Sort mÃ¥ vÃ¦re Ja

en: Advanced Post Types Order - At least one menu has changed:
no: Advanced Post Types Order - Minst én meny har blitt endret:

en: Advanced Post Types Order plugin is inactive, please enter your
no: Advanced Post Types Order-plugin er inaktiv, vennligst skriv inn din

en: All interfaces are set to hide, at least a visible is required. You can change tht from Settings
no: Alle grensesnitt er satt til å være skjult, og det kreves minst et synlig grensesnitt. Du kan endre dette fra Innstillinger

en: All new posts / custom types will append at the end instead top. This will apply when manual ordering.
no: Alle nye innlegg / egendefinerte typer vil legges til pÃ¥ slutten i stedet for Ã¸verst. Dette vil gjelde ved manuell bestilling.

en: All rules are compared to a query using AND operator. For more details check
no: Alle regler sammenlignes med en spørring ved hjelp av AND-operatoren. For mer informasjon, se

en: Allow Category order to apply when using visual attribute filters
no: Tillat kategorirekkefølge å brukes når du bruker visuelle attributtfiltre

en: Allow drag & drop for WooCommerce Up-sells products
no: Tillat dra og slipp for WooCommerce oppsalgprodukter

en: Allow sorting within default post type interface
no: Tillat sortering i grensesnittet for standard innleggstype

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
no: En uventet HTTP-feil oppstod under API-forespørselen.

en: An error occour when try to identify the pluguin.
no: Det oppstod en feil ved forsøk på å identifisere plugin.

en: Apply Sticky Posts
no: Bruk festede innlegg

en: Apply if
no: SÃ¸k hvis

en: Apply the order only if conditions are true. For more details check
no: Bruk bestillingen bare hvis betingelsene er oppfylt. For mer informasjon, se

en: Apply the sort to default Next / Previous site-wide navigation.
no: Bruk sorteringen til standard Neste / Forrige-navigering på hele nettstedet.

en: Archive
no: Arkiv

en: Are you sure you want to reset the order??
no: Er du sikker på at du vil tilbakestille rekkefølgen??

en: Ascending
no: Stigende

en: Author
no: Skrevet av

en: Auto Apply Sort
no: Sorter automatisk

en: Automatic Order
no: Automatisk bestilling

en: Automatically apply the sort to admin queries if match.
no: Bruk sorteringen automatisk pÃ¥ admin-spÃ¸rringer hvis de samsvarer.

en: Automatically apply the sort to theme queries if match.
no: Bruk sorteringen automatisk pÃ¥ temaspÃ¸rringer hvis de samsvarer.

en: Batch Terms Automatic Update
no: Automatisk oppdatering av batch-termer

en: Capability / Role
no: Kapasitet/rolle

en: Cast Functions and Operators
no: Cast-funksjoner og operatorer

en: Certain changes has been done to your site and some of Query Rules cannot be displayed anymore. You should review the settings Query Rules area and click Update button.
no: Det har blitt gjort visse endringer pÃ¥ nettstedet ditt, og noen av spÃ¸rringsreglene kan ikke vises lenger. Du bÃ¸r gÃ¥ gjennom innstillingene i omrÃ¥det Query Rules og klikke pÃ¥ Oppdater-knappen.

en: Click to toggle
no: Klikk for å bytte

en: Comments Count
no: Antall kommentarer

en: Conditionals
no: Kondisjonaler

en: Conditionals Usage
no: Bruk av kondisjonaler

en: Contributor
no: Bidragsyter

en: Create
no: Opprett

en: Create Logs
no: Opprett logger

en: Create a set of criteria rules which match your query. This will determine what to show on the following sort list and the order will apply on front side.
no: Opprett et sett med kriterieregler som samsvarer med spørringen din. Dette vil avgjøre hva som skal vises på den følgende sorteringslisten, og rekkefølgen vil gjelde på forsiden.

en: Create logs which may be usefull when debug or help to identify applied sort list.
no: Opprett logger som kan være nyttige ved feilsøking eller for å identifisere brukt sorteringsliste.

en: Custom Field
no: Tilpasset felt

en: Custom Function
no: Tilpasset funksjon

en: Date
no: Dato

en: Datetime
no: Dato og tid

en: Debug Marks
no: Feilsøkingsmerker

en: Default / None
no: Standard / Ingen

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
no: Angi tekst for lenke til neste innlegg. <strong>%title</strong>-variabel kan brukes for å inkludere innleggstittelen. La stå tom for standardvalg.

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
no: Angi tekst for lenke til forrige innlegg. <strong>%title</strong>-variabel kan brukes for å inkludere innleggstittelen. La stå tom for standardvalg.

en: Delete Sort
no: Slett sortering

en: Descending
no: Synkende

en: Description
no: Beskrivelse

en: Edit
no: Rediger

en: Editor
no: Klipper

en: Ensure that the sticky posts from the Manual Order are retained and remain prominently displayed. This will help preserve important information and maintain visibility for key updates or messages within the system regardless of the Automatic Order selection.
no: Sikre at de festede innleggene fra manuell rekkefølge beholdes og forblir synlige. Dette vil bidra til å bevare viktig informasjon og opprettholde synligheten for viktige oppdateringer eller meldinger i systemet, uavhengig av valg av automatisk rekkefølge.

en: Enter the License Key you got when bought this product. If you lost the key, you can always retrieve it from
no: Skriv inn lisensnøkkelen du fikk da du kjøpte dette produktet. Hvis du har mistet nøkkelen, kan du alltid hente den fra

en: Field Name
no: Feltnavn

en: Field Type
no: Felttype

en: Float (Decimal)
no: Flyttall (desimal)

en: For advanced Next / Previous navigation check
no: For avansert Neste / Forrige-navigering, sjekk

en: Forum Title
no: Forumtittel

en: General
no: Generelt

en: General Settings
no: Generelle innstillinger

en: Grid view
no: Rutenettvisning

en: Hide
no: Skjul

en: Id order Asc
no: ID-rekkefølge stigende

en: Id order Desc
no: ID-rekkefølge synkende

en: Ignore Sticky Posts
no: Ignorer festede innlegg

en: Ignore Suppress Filters
no: Ignorer undertrykkingsfiltre

en: Ignore any Sticky posts, those will not appear on top of the list but per customised order.
no: Ignorer alle festede innlegg, disse vil ikke vises øverst på listen, men i henhold til tilpasset rekkefølge.

en: Interface
no: Grensesnitt

en: Invalid Nonce
no: Ugyldig Nonce

en: Items Order Updated
no: Rekkefølge på elementer oppdatert

en: Last Week
no: Forrige uke

en: Licence Key
no: Lisensnøkkel

en: Licence Key can't be empty
no: Lisensnøkkel kan ikke være tom

en: License Key
no: Lisensnøkkel

en: License Key Required
no: Lisensnøkkel kreves

en: List view
no: Listevisning

en: Logs
no: Logger

en: Make Sticky
no: Gjør festet

en: Manual Order
no: Manuell bestilling

en: Menu Location
no: Menyplassering

en: Menu Order
no: Menyrekkefølge

en: Meta Relation
no: Metarelasjon

en: Minimum Capability to see this Sort
no: Minimumskapasitet for Ã¥ se denne sorteringen

en: Modified
no: Endret

en: More details about Order By paramether can be found at
no: Flere detaljer om Order By-parameteren finner du på

en: More details about Order paramether can be found at
no: Flere detaljer om Order-parameteren finner du på

en: More keys can be generate from
no: Flere nøkler kan genereres fra

en: Move to Bottom
no: Flytt til bunnen

en: Move to Top
no: Flytt til toppen

en: My Account
no: Min konto

en: MySql Type of field, more details at
no: MySql-type for felt, flere detaljer på

en: Need to Create Sort first
no: MÃ¥ opprette sortering fÃ¸rst

en: Next / Previous Apply
no: Neste / Forrige bruk

en: Next Post
no: Neste innlegg

en: No
no: Nei

en: None / Default
no: Ingen / Standard

en: Not a primary sort, this feature can apply only to
no: Denne funksjonen er ikke en primÃ¦r sortering, og kan bare brukes pÃ¥

en: Notice: There is
no: Merknad: Det er

en: Offset Posts
no: Offset innlegg

en: Order
no: Rekkefølge

en: Order & Orderby Parameters
no: Rekkefølge- og sorteringsparametere

en: Order By
no: Sorter etter

en: Output marks on front side when logged-in, with detailed informations of every queries to identify the settings to be used for a sort to match. Ensure to turn off when debug completed.
no: Vis merker på forsiden når du er logget inn, med detaljert informasjon om hver spørring for å identifisere innstillingene som skal brukes for en sortering. Sørg for å slå av når feilsøking er fullført.

en: Pagination
no: Paginering

en: Polylang: The Sort Rules couldn't be translated automatically. You need to set/translate this manually for
no: Polylang: Sorteringsreglene kunne ikke oversettes automatisk. Du må angi/oversette dette manuelt for

en: Post ID
no: Innleggs-ID

en: Posts
no: Innlegg

en: Posts Per Page
no: Innlegg per side

en: Previous Post
no: Forrige innlegg

en: Query Rules
no: Søkeregler

en: Query Rules examples
no: Eksempler pÃ¥ spÃ¸rreregler

en: Random
no: Tilfeldig

en: Re-Order
no: Bestill på nytt

en: Re-order
no: Bestill på nytt

en: Relocate this Sort Interface to another menu
no: Flytt dette sorteringsgrensesnittet til en annen meny

en: Reset Order
no: Tilbakestill rekkefølge

en: Reverse
no: Reverser

en: Reverse the order of bbPress replies, show newest posts first
no: Reverser rekkefølgen på bbPress-svar, vis nyeste innlegg først

en: Save
no: Lagre

en: Save Settings
no: Lagre innstillinger

en: Select area and customise your order list <br />or switch to automatic
no: Velg omrÃ¥de og tilpass bestillingslisten <br />eller bytt til automatisk

en: Send new items to bottom of the list
no: Send nye elementer til bunnen av listen

en: Set FALSE the <b>suppress_filters</b> arguments for get_posts() default WordPress function. Use this feature if Autosort does not work with your theme, otherwise you should leave un-checked.
no: Sett <b>suppress_filters</b>-argumentet til FALSE for get_posts() standard WordPress-funksjon. Bruk denne funksjonen hvis Autosort ikke fungerer med temaet ditt, ellers bør du la det være avkrysset.

en: Set pagination for sort list
no: Angi paginering for sorteringslisten

en: Settings Saved
no: Innstillinger lagret

en: Settings Update
no: Oppdatering av innstillinger

en: Show
no: Vis

en: Show / Hide re-order interface
no: Vis / Skjul grensesnitt for ombestilling

en: Show Advanced
no: Vis avansert

en: Show all dates
no: Vis alle datoer

en: Show objects status
no: Vis status for objekter

en: Show thumbnails on sort list
no: Vis miniatyrbilder pÃ¥ sorteringslisten

en: Signed (Integer)
no: Signert (heltall)

en: Software License
no: Programvarelisens

en: Sort List Settings
no: Innstillinger for sorteringsliste

en: Sort list description. This will appear for others (non-admin users) when doing re-sort, it should include a description for what area this sort will apply.
no: Beskrivelse av sorteringslisten. Denne vises for andre (ikke-admin-brukere) nÃ¥r de sorterer pÃ¥ nytt, og den bÃ¸r inneholde en beskrivelse av hvilket omrÃ¥de denne sorteringen gjelder for.

en: Sort list tab title
no: Tittel pÃ¥ sorteringslistefanen

en: Sort order reset successfully
no: Sorteringsrekkefølge tilbakestilt

en: Sticky
no: Festet

en: Subscriber
no: Abonnent

en: Synchronize the order across all other languages. This will overwrite other languages sorting. For this to work, all other languages must contain the same translated objects.
no: Synkroniser rekkefÃ¸lgen pÃ¥ tvers av alle andre sprÃ¥k. Dette vil overskrive sorteringen pÃ¥ andre sprÃ¥k. For at dette skal fungere, mÃ¥ alle andre sprÃ¥k inneholde de samme oversatte objektene.

en: Taxonomy
no: Taksonomi

en: Taxonomy Relation
no: Taksonomi Relasjon

en: Taxonomy Title
no: Taksonomi Tittel

en: Term
no: LÃ¸petid

en: The name of custom field
no: Navnet på det tilpassede feltet

en: The number of posts to show on page
no: Antall innlegg som skal vises pÃ¥ siden

en: The offset number of posts
no: Det utlignede antallet innlegg

en: There was a problem activating the licence:
no: Det oppstod et problem ved aktivering av lisensen:

en: There was a problem connecting to
no: Det oppstod et problem ved tilkobling til

en: There was a problem deactivating the licence on other side, however locally the key is now removed:
no: Det oppstod et problem ved deaktivering av lisensen på den andre siden, men lokalt er nøkkelen nå fjernet:

en: There was a problem with the data block received from
no: Det oppstod et problem med datablokken mottatt fra

en: This feature can't apply when conditionals set
no: Denne funksjonen kan ikke brukes nÃ¥r betingelsene er satt

en: This plugin can't work without javascript, because it's use drag and drop and AJAX.
no: Denne plugin-modulen kan ikke fungere uten javascript, fordi den bruker dra og slipp og AJAX.

en: This sort interface settings. For more details check
no: Dette sorterer grensesnittinnstillinger. For mer informasjon, se

en: Thumbnails
no: Miniatyrbilder

en: Time
no: Tid

en: Title
no: Tittel

en: Title Asc
no: Tittel stigende

en: Title Desc
no: Tittel synkende

en: Today
no: I dag

en: Toggle Thumbnails
no: Veksle miniatyrbilder

en: Too many terms to count
no: For mange termer å telle

en: Total
no: Totalt

en: Total Archive Objects
no: Totalt antall arkivobjekter

en: Total Topics
no: Totalt antall emner

en: Try again
no: Prøv igjen

en: Unsigned (Integer)
no: Usignert (heltall)

en: Update
no: Oppdater

en: Use category order for WooCommerce when apply filters
no: Bruk kategorirekkefølge for WooCommerce når du bruker filtre

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
no: Bruk komma i stedet for %s for å skille ekskluderte termer fra hverandre.

en: WPML Synchronize
no: WPML Synkroniser

en: WPML: The Sort Rules couldn't be translated automatically. You need to set/translate this manually for
no: WPML: Sorteringsreglene kunne ikke oversettes automatisk. Du må angi/oversette dette manuelt for

en: WooCommerce Up-sells Sort
no: WooCommerce oppsalgssortering

en: Yes
no: Ja

en: Yesterday
no: I går

en: You can generate more keys from
no: Du kan generere flere nøkler fra

en: another
no: en annen

en: as it contains a different number of objects.
no: da den inneholder et annet antall objekter.

en: as post type is not translatable.
no: da innleggstypen ikke kan oversettes.

en: as taxonomy is not translatable.
no: da taksonomien ikke kan oversettes.

en: as term is not translated.
no: da begrepet ikke er oversatt.

en: bbPress Replies
no: bbPress-svar

en: invalid
no: ugyldig

en: language
no: språk

en: read more
no: les mer

en: similar sort
no: lignende type

en: to Automatic Order, replacing the current settings. Manual sort lists will be preserved, but their order type will be changed to Automatic Order.
no: til automatisk rekkefølge, og erstatter de gjeldende innstillingene. Manuelle sorteringslister vil bli bevart, men deres rekkefølgetype vil endres til automatisk rekkefølge.
