Advanced Post Types Order - en to ro translation catalogue (168 entries)

en: **WARNING!! This will load all post types objects. Recommended to be used with Advanced Query Rules
ro: **ATENȚIE!! Aceasta va încărca toate obiectele de tip post. Se recomandă utilizarea cu Reguli de interogare avansate

en: <b>WARNING!</b></i> Using this option will update all existing child terms of the current
ro: <b>AVERTISMENT!</b></i> Utilizarea acestei opțiuni va actualiza toți termenii copii existenți ai termenului curent

en: A Drag & Drop functionality is available to be used within default WordPress post type interface.
ro: O funcționalitate Drag & Drop este disponibilă pentru a fi utilizată în interfața implicită de tip post WordPress.

en: A synchronization could not be completed
ro: O sincronizare nu a putut fi finalizată

en: A syncronization could not be completed
ro: O sincronizare nu a putut fi finalizată

en: Add Author
ro: Adaugă autor

en: Add Fallback
ro: Adăugați Fallback

en: Add Group
ro: Adăugați Grupul

en: Add Meta
ro: Adăugați Meta

en: Add Post Type
ro: Adăugați tipul de post

en: Add Taxonomy
ro: Adăugă taxonomie

en: Additional details and example of usage for Custom Function can be found at
ro: Detalii suplimentare și exemple de utilizare pentru funcția personalizată pot fi găsite la

en: Admin Sort need to be Yes
ro: Admin Sort trebuie să fie Da

en: Advanced Post Types Order - At least one menu has changed:
ro: Comanda Advanced post tipuri-cel puțin un meniu s-a schimbat:

en: All interfaces are set to hide, at least a visible is required. You can change tht from Settings
ro: Toate interfețele sunt setate pentru a ascunde, cel puțin un vizibil este necesar. Puteți modifica tht din Setări

en: All new posts / custom types will append at the end instead top. This will apply when manual ordering.
ro: Toate posturile noi / tipuri personalizate se va adăuga la sfârșitul în loc de sus. Acest lucru se va aplica atunci când comandați manual.

en: All rules are compared to a query using AND operator. For more details check
ro: Toate regulile sunt comparate cu o interogare utilizând  operatorul AND. Pentru mai multe detalii, verificați

en: Allow sorting within default post type interface
ro: Permiteți sortarea în interfața tipului de mesaj implicit

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
ro: O eroare HTTP neasteptata a aparut in timpul cererii API.

en: An error occour when try to identify the pluguin.
ro: A aparut o eroare atunci când a încercat să identifice pluguin.

en: Apply Sticky Posts
ro: Aplicați postări lipicioase

en: Apply if
ro: Aplicați dacă

en: Apply the order only if conditions are true. For more details check
ro: Aplicați comanda numai dacă condițiile sunt adevărate. Pentru mai multe detalii verificați

en: Archive
ro: Arhiva

en: Are you sure you want to reset the order??
ro: Sunteți sigur că doriți să resetați comanda??

en: Ascending
ro: Ascendent

en: Author
ro: Autor

en: Auto Apply Sort
ro: Aplicare automată sortare

en: Automatic Order
ro: Comanda automata

en: Automatically apply the sort to admin queries if match.
ro: Aplicați automat sortarea la interogările administratorului dacă se potrivesc.

en: Automatically apply the sort to theme queries if match.
ro: Aplicați automat sortarea la interogările tematice dacă se potrivesc.

en: Batch Terms Automatic Update
ro: Actualizare automată a termenilor de lot

en: Capability / Role
ro: Capacitate / Rol

en: Cast Functions and Operators
ro: Funcții și operatori de turnare

en: Certain changes has been done to your site and some of Query Rules cannot be displayed anymore. You should review the settings Query Rules area and click Update button.
ro: Anumite modificări au fost efectuate pe site-ul dvs., iar unele dintre regulile de interogare nu mai pot fi afișate. Ar trebui să revizuiți zona Reguli de interogare setări și faceți clic pe butonul Actualizare.

en: Click to toggle
ro: Faceți clic pentru a comuta

en: Comments Count
ro: Număr de comentarii

en: Conditionals
ro: Condiţionale

en: Conditionals Usage
ro: Folosirea condiționalelor

en: Contributor
ro: Colaborator

en: Create
ro: Creează

en: Create a set of criteria rules which match your query. This will determine what to show on the following sort list and the order will apply on front side.
ro: Creați un set de reguli de criterii care corespund interogării dvs. Acest lucru va determina ce să se afișeze pe următoarea listă de sortare și comanda se va aplica pe partea din față.

en: Custom Field
ro: Camp personalizat

en: Custom Function
ro: Funcție personalizată

en: Date
ro: Data

en: Datetime
ro: Data și ora

en: Default / None
ro: Implicit / Niciuna

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
ro: Definiți textul particularizat pentru linkul următor. Puteți utiliza variabila <strong>%title</strong> pentru a include titlul postării. Lăsați necompletat pentru implicit.

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
ro: Definiți textul particularizat pentru linkul anterior. Puteți utiliza variabila <strong>%title</strong> pentru a include titlul postării. Lăsați necompletat pentru implicit.

en: Delete Sort
ro: Ștergeți sortare

en: Descending
ro: Descendent

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editeaza

en: Ensure that the sticky posts from the Manual Order are retained and remain prominently displayed. This will help preserve important information and maintain visibility for key updates or messages within the system regardless of the Automatic Order selection.
ro: Asigurați-vă că postările lipicioase din ordinea manuală sunt păstrate și rămân afișate în mod vizibil. Acest lucru va ajuta la păstrarea informațiilor importante și la menținerea vizibilității actualizărilor sau mesajelor cheie din cadrul sistemului, indiferent de selectarea comenzii automate.

en: Field Name
ro: Numele domeniului

en: Field Type
ro: Tip de câmp

en: Float (Decimal)
ro: Float (zecimală)

en: Forum Title
ro: Titlul forumului

en: General Settings
ro: Setari Generale

en: Grid view
ro: Coloană

en: Hide
ro: Ascunde

en: Id order Asc
ro: Id ordine Asc

en: Id order Desc
ro: Id ordine Desc

en: Interface
ro: Interfață

en: Invalid Nonce
ro: Invalid nonce

en: Items Order Updated
ro: Articole Ordine actualizată

en: Last Week
ro: Săptămăna Trecută

en: Licence Key can't be empty
ro: Cheia de licență nu poate fi goală

en: License Key
ro: Cheie de licență

en: License Key Required
ro: Cheie de licență necesară

en: List view
ro: Vizualizare listă

en: Make Sticky
ro: Fa lipicios

en: Manual Order
ro: Comandă manuală

en: Menu Location
ro: Locația meniului principal

en: Menu Order
ro: Ordine meniu

en: Meta Relation
ro: Meta-relație

en: Minimum Capability to see this Sort
ro: Capacitate minimă de a vedea acest tip

en: Modified
ro: Modificat

en: More details about Order By paramether can be found at
ro: Mai multe detalii despre Order By paramether pot fi găsite la adresa

en: More details about Order paramether can be found at
ro: Mai multe detalii despre parametrul de comandă pot fi găsite la adresa

en: More keys can be generate from
ro: Mai multe chei pot fi generate de la

en: Move to Bottom
ro: Mutare în jos

en: Move to Top
ro: Mută la inceput

en: My Account
ro: Contul Meu

en: MySql Type of field, more details at
ro: MySql Tip de câmp, mai multe detalii la

en: Need to Create Sort first
ro: Trebuie să creați mai întâi sortarea

en: Next Post
ro: Următoarea postare

en: No
ro: Nu

en: None / Default
ro: Niciuna / Implicită

en: Not a primary sort, this feature can apply only to
ro: Nefiind o sortare primară, această caracteristică se poate aplica numai la

en: Notice: There is
ro: Anunț: există

en: Offset Posts
ro: Posturi decalate

en: Order
ro: Comanda

en: Order & Orderby Parameters
ro: Parametrii Order & Orderby

en: Order By
ro: Ordonează după

en: Output marks on front side when logged-in, with detailed informations of every queries to identify the settings to be used for a sort to match. Ensure to turn off when debug completed.
ro: Marcaje de ieșire pe partea din față atunci când vă conectați, cu informații detaliate despre fiecare interogări pentru a identifica setările care trebuie utilizate pentru ca o sortare să se potrivească. Asigurați-vă că dezactivați când depanarea este finalizată.

en: Pagination
ro: Paginare

en: Polylang Synchronize
ro: Sincronizarea Polylang

en: Polylang: The Sort Rules couldn't be translated automatically. You need to set/translate this manually for
ro: Polylang: regulile de sortare nu au putut fi traduse automat. Trebuie să setați/traduceți acest manual pentru

en: Posts
ro: Articole

en: Posts Per Page
ro: Postări pe pagina

en: Previous Post
ro: Postarea anterioară

en: Query Rules
ro: Reguli de interogare

en: Query Rules examples
ro: Exemple de reguli de interogare

en: Random
ro: Aleator

en: Re-order
ro: Comandă din nou

en: Relocate this Sort Interface to another menu
ro: Relocarea acestei interfețe de sortare într-un alt meniu

en: Reset Order
ro: Resetare comandă

en: Reverse
ro: Inversa

en: Save
ro: Salvează

en: Select area and customise your order list <br />or switch to automatic
ro: Selectați zona și personalizați lista de comenzi <br />sau treceți la automat

en: Send new items to bottom of the list
ro: Trimiteți elementele noi în partea de jos a listei

en: Set pagination for sort list
ro: Setați paginarea pentru lista de sortare

en: Settings Update
ro: Actualizarea setărilor

en: Show Advanced
ro: Afișare avansată

en: Show all dates
ro: Afișează toate datele

en: Show objects status
ro: Afișați starea obiectelor

en: Show thumbnails on sort list
ro: Afișarea miniaturilor pe lista de sortare

en: Signed (Integer)
ro: Semnat (număr întreg)

en: Software License
ro: Licență software

en: Sort List Settings
ro: Setări

en: Sort list description. This will appear for others (non-admin users) when doing re-sort, it should include a description for what area this sort will apply.
ro: Sortarea descrierii listei. Acest lucru va apărea pentru alții (utilizatori non-admin) atunci când faceți re-sortare, ar trebui să includă o descriere pentru ce zonă se va aplica acest tip.

en: Sort list tab title
ro: Titlu tab listă sortare

en: Sort order reset successfully
ro: Ordinea de sortare resetată cu succes

en: Status
ro: Stare

en: Sticky
ro: Lipicios

en: Subscriber
ro: Abonat

en: Synchronize the order across all other languages. This will overwrite other languages sorting. For this to work, all other languages must contain the same translated objects.
ro: Sincronizați ordinea în toate celelalte limbi. Acest lucru va suprascrie sortarea din alte limbi. Pentru ca acest lucru să funcționeze, toate celelalte limbi trebuie să conțină aceleași obiecte traduse.

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Taxonomy Relation
ro: Relația de taxonomie

en: Taxonomy Title
ro: Titlul taxonomiei

en: Term
ro: Termen

en: The name of custom field
ro: Numele câmpului personalizat

en: The number of posts to show on page
ro: Numărul de mesaje care urmează să fie afișate pe pagină

en: The offset number of posts
ro: Numărul offset de posturi

en: There was a problem activating the licence:
ro: A existat o problemă la activarea licenței:

en: There was a problem connecting to
ro: A existat o problemă de conectare la

en: There was a problem deactivating the licence on other side, however locally the key is now removed:
ro: A existat o problemă la dezactivarea licenței pe de altă parte, însă la nivel local cheia este acum eliminată:

en: There was a problem with the data block received from
ro: A existat o problemă cu blocul de date primit de la

en: This feature can't apply when conditionals set
ro: Această caracteristică nu se poate aplica atunci când condiționalele setează

en: This plugin can't work without javascript, because it's use drag and drop and AJAX.
ro: Acest plug-in nu poate lucra fără JavaScript, pentru că este utilizarea drag and drop și AJAX.

en: This sort interface settings. For more details check
ro: Acest tip de setări de interfață. Pentru mai multe detalii, verificați

en: Thumbnails
ro: Miniaturi

en: Time
ro: Timp

en: Title
ro: Titlu

en: Title Asc
ro: Titlu Asc

en: Title Desc
ro: Titlu Desc

en: Today
ro: Astăzi

en: Toggle Thumbnails
ro: Schimbarea miniaturilor

en: Too many terms to count
ro: Prea mulți termeni pentru a fi numărați

en: Total Archive Objects
ro: Total obiecte de arhivă

en: Total Topics
ro: Total subiecte

en: Try again
ro: Incercati inca o data

en: Unsigned (Integer)
ro: Fără semn (număr întreg)

en: Update
ro: Actualizare

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
ro: Utilizați virgule în loc de %s pentru a separa termenii excluși.

en: WPML Synchronize
ro: Sincronizarea WPML

en: WPML: The Sort Rules couldn't be translated automatically. You need to set/translate this manually for
ro: WPML: regulile de sortare nu au putut fi traduse automat. Trebuie să setați/traduceți acest manual pentru

en: Yes
ro: Da

en: Yesterday
ro: Ieri

en: You can generate more keys from
ro: Puteți genera mai multe chei din

en: another
ro: alt

en: as it contains a different number of objects.
ro: deoarece conține un număr diferit de obiecte.

en: as post type is not translatable.
ro: deoarece tipul de mesaj nu este traductibil.

en: for
ro: pentru

en: language
ro: limbă

en: similar sort
ro: tip similar

en: to Automatic Order, replacing the current settings. Manual sort lists will be preserved, but their order type will be changed to Automatic Order.
ro: la Ordine automată, înlocuind setările curente. Listele de sortare manuală vor fi păstrate, dar tipul lor de ordine va fi schimbat în Ordine automată.
