Advanced Post Types Order - en to tr translation catalogue (227 entries)

en: APTO - Post Navigation
tr: APTO - Yazı Gezinme

en: APTO - Post Navigations
tr: APTO - Gönderi Navigasyonları

en: Text
tr: Metin

en: Sort
tr: Sırala

en: Navigation
tr: Navigasyon

en: Previous Link
tr: Önceki Bağlantı

en: Previous Link Arrow
tr: Önceki Bağlantı Oku

en: Next Link
tr: Sonraki Bağlantı

en: Next Link Arrow
tr: Sonraki Bağlantı Oku

en: Show Previous Post Link
tr: Önceki Yazı Bağlantısını Göster

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Turn this on to show the previous post link
tr: Önceki yazı bağlantısını göstermek için bunu açın

en: Show Next Post Link
tr: Sonraki Yazı Bağlantısını Göster

en: Turn this on to show the next post link
tr: Sonraki yazı bağlantısını göstermek için bunu açın

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
tr: Önceki bağlantı için özel metin tanımlayın. Yazı başlığını eklemek için <strong>%title</strong> değişkenini kullanabilirsiniz. Varsayılan için boş bırakın.

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
tr: Sonraki bağlantı için özel metin tanımlayın. Yazı başlığını eklemek için <strong>%title</strong> değişkenini kullanabilirsiniz. Varsayılan için boş bırakın.

en: Sort ID
tr: Sıralama Kimliği

en: Choose the sort ID to apply. If the custom post object assigned to a category, the primary will be used when applying for the order.
tr: Uygulanacak sıralama kimliğini seçin. Özel yazı nesnesi bir kategoriye atanmışsa, sipariş uygulanırken birincil kullanılacaktır.

en: Sort on Taxonomy
tr: Taksonomi Üzerine Sırala

en: Choose the Taxoomy Name from which the order should be used.
tr: Sıramanın kullanılacağı Taksonomi Adını seçin.

en: Next Post
tr: Sonraki Yazı

en: Previous Post
tr: Önceki Yazı

en: Re-Order
tr: Yeniden Sırala

en: All interfaces are set to hide, at least a visible is required. You can change tht from Settings
tr: Tüm arayüzler gizli olarak ayarlanmıştır, en az bir görünür olması gerekir. Bunu Ayarlardan değiştirebilirsiniz

en: Advanced Post Types Order - At least one menu has changed:
tr: Gelişmiş Yazı Türleri Sırası - En az bir menü değişti:

en: Notice: There is
tr: Uyarı: Var

en: another
tr: başka bir

en: similar sort
tr: benzer sıralama

en: Subscriber
tr: Abone

en: Contributor
tr: Katkıda Bulunan

en: Author
tr: Yazar

en: Editor
tr: Editör

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
tr: Hariç tutulan terimleri ayırmak için %s yerine virgül kullanın.

en: Re-order
tr: Yeniden sırala

en: This plugin can't work without javascript, because it's use drag and drop and AJAX.
tr: Bu eklenti JavaScript olmadan çalışamaz, çünkü sürükle-bırak ve AJAX kullanır.

en: WPML: The Sort Rules couldn't be translated automatically. You need to set/translate this manually for
tr: WPML: Sıralama Kuralları otomatik olarak çevrilemedi. Bunu manuel olarak ayarlamanız/çevirmeniz gerekir

en: Polylang: The Sort Rules couldn't be translated automatically. You need to set/translate this manually for
tr: Polylang: Sıralama Kuralları otomatik olarak çevrilemedi. Bunu manuel olarak ayarlamanız/çevirmeniz gerekir

en: Click to toggle
tr: Değiştirmek için tıklayın

en: Sort List Settings
tr: Sıralama Listesi Ayarları

en: Query Rules
tr: Sorgu Kuralları

en: Create a set of criteria rules which match your query. This will determine what to show on the following sort list and the order will apply on front side.
tr: Sorgunuzla eşleşen bir dizi kriter kuralı oluşturun. Bu, aşağıdaki sıralama listesinde neyin gösterileceğini belirleyecek ve sıra ön tarafta uygulanacaktır.

en: All rules are compared to a query using AND operator. For more details check
tr: Tüm kurallar AND operatörü kullanılarak bir sorguyla karşılaştırılır. Daha fazla ayrıntı için kontrol edin

en: Query Rules examples
tr: Sorgu Kuralları örnekleri

en: Show Advanced
tr: Gelişmiş Göster

en: Add Post Type
tr: Yazı Türü Ekle

en: Taxonomy
tr: Taksonomi

en: invalid
tr: geçersiz

en: Term
tr: Terim

en: Add Taxonomy
tr: Taksonomi Ekle

en: Taxonomy Relation
tr: Taksonomi İlişkisi

en: Add Meta
tr: Meta Ekle

en: Meta Relation
tr: Meta İlişkisi

en: Add Author
tr: Yazar Ekle

en: Certain changes has been done to your site and some of Query Rules cannot be displayed anymore. You should review the settings Query Rules area and click Update button.
tr: Sitenizde belirli değişiklikler yapılmış ve bazı Sorgu Kuralları artık görüntülenemez. Ayarlar Sorgu Kuralları alanını gözden geçirmeniz ve Güncelle düğmesini tıklamanız gerekir.

en: Conditionals
tr: Koşullar

en: Apply the order only if conditions are true. For more details check
tr: Sıralamayı yalnızca koşullar doğruysa uygulayın. Daha fazla ayrıntı için kontrol edin

en: Conditionals Usage
tr: Koşullar Kullanımı

en: Apply if
tr: Uygula eğer

en: Add Group
tr: Grup Ekle

en: Interface
tr: Arayüz

en: This sort interface settings. For more details check
tr: Bu sıralama arayüzü ayarları. Daha fazla ayrıntı için kontrol edin

en: Title
tr: Başlık

en: Sort list tab title
tr: Sıralama listesi sekmesi başlığı

en: Description
tr: Açıklama

en: Sort list description. This will appear for others (non-admin users) when doing re-sort, it should include a description for what area this sort will apply.
tr: Sıralama listesi açıklaması. Bu, yeniden sıralarken diğerlerine (yönetici olmayan kullanıcılara) görünecektir, bu sıramanın hangi alana uygulanacağına dair bir açıklama içermelidir.

en: Menu Location
tr: Menü Konumu

en: Relocate this Sort Interface to another menu
tr: Bu Sıralama Arayüzünü başka bir menüye taşıyın

en: Auto Apply Sort
tr: Otomatik Sıralamayı Uygula

en: Automatically apply the sort to theme queries if match.
tr: Eşleşmişse sıralamayı tema sorgularına otomatik olarak uygulayın.

en: Admin Sort
tr: Yönetici Sıralaması

en: Automatically apply the sort to admin queries if match.
tr: Eşleşmişse sıralamayı yönetici sorgularına otomatik olarak uygulayın.

en: Allow sorting within default post type interface
tr: Varsayılan yazı türü arayüzü içinde sıralamaya izin verin

en: A Drag & Drop functionality is available to be used within default WordPress post type interface.
tr: Varsayılan WordPress yazı türü arayüzü içinde kullanılmak üzere Sürükle ve Bırak işlevi mevcuttur.

en: Need to Create Sort first
tr: Önce Sıralama Oluşturmanız Gerekiyor

en: Not a primary sort, this feature can apply only to
tr: Birincil sıralama değil, bu özellik yalnızca şunlara uygulanabilir

en: This feature can't apply when conditionals set
tr: Koşullar ayarlandığında bu özellik uygulanamaz

en: Admin Sort need to be Yes
tr: Yönetici Sıralaması Evet olması gerekir

en: Send new items to bottom of the list
tr: Yeni öğeleri listenin altına gönderin

en: All new posts / custom types will append at the end instead top. This will apply when manual ordering.
tr: Tüm yeni yazılar / özel türler üstü yerine sonuna eklenecektir. Bu, manuel sıralamada uygulanacaktır.

en: Thumbnails
tr: Küçük Resimler

en: Show thumbnails on sort list
tr: Sıralama listesinde küçük resimleri göster

en: Pagination
tr: Sayfalandırma

en: Set pagination for sort list
tr: Sıralama listesi için sayfalandırmayı ayarlayın

en: Posts Per Page
tr: Sayfa Başına Yazılar

en: The number of posts to show on page
tr: Sayfada gösterilecek yazı sayısı

en: Offset Posts
tr: Yazıları Kaydır

en: The offset number of posts
tr: Yazıların kaydırma numarası

en: WPML Synchronize
tr: WPML Senkronize Et

en: Synchronize the order across all other languages. This will overwrite other languages sorting. For this to work, all other languages must contain the same translated objects.
tr: Sıralamayı tüm diğer diller arasında senkronize edin. Bu, diğer dillerin sıralamasının üzerine yazılacaktır. Bunun çalışması için tüm diğer diller aynı çevrilmiş nesneleri içermelidir.

en: Polylang Synchronize
tr: Polylang Senkronize Et

en: QTranslate Synchronize
tr: QTranslate Senkronize Et

en: Synchronize the order across all other languages. This will overwrite other languages sorting.
tr: Sıralamayı tüm diğer diller arasında senkronize edin. Bu, diğer dillerin sıralamasının üzerine yazılacaktır.

en: Capability / Role
tr: Yetenek / Rol

en: Minimum Capability to see this Sort
tr: Bu Sıralamayı görmek için Minimum Yetenek

en: Status
tr: Durum

en: Show objects status
tr: Nesnelerin durumunu göster

en: Settings Update
tr: Ayarları Güncelle

en: Create
tr: Oluştur

en: Delete Sort
tr: Sıralamayı Sil

en: Manual Order
tr: Manuel Sıralama

en: Automatic Order
tr: Otomatik Sıralama

en: Select area and customise your order list <br />or switch to automatic
tr: Alanı seçin ve sipariş listenizi özelleştirin <br />veya otomatiğe geçin

en: Archive
tr: Arşiv

en: Total Archive Objects
tr: Toplam Arşiv Nesneleri

en: Taxonomy Title
tr: Taksonomi Başlığı

en: Total Objects
tr: Toplam Nesneler

en: Too many terms to count
tr: Saymak için çok fazla terim

en: Forum Title
tr: Forum Başlığı

en: Total Topics
tr: Toplam Konular

en: Posts
tr: Yazılar

en: Add Fallback
tr: Yedek Ekle

en: Apply Sticky Posts
tr: Yapışkan Yazıları Uygula

en: Ensure that the sticky posts from the Manual Order are retained and remain prominently displayed. This will help preserve important information and maintain visibility for key updates or messages within the system regardless of the Automatic Order selection.
tr: Manuel Siparişten yapışkan yazıların korunduğundan ve belirgin şekilde görüntülendiğinden emin olun. Bu, Otomatik Sipariş seçimine bakılmaksızın önemli bilgileri korumaya ve sistem içindeki önemli güncellemeler veya iletiler için görünürlüğü sürdürmeye yardımcı olacaktır.

en: Batch Terms Automatic Update
tr: Toplu Terimler Otomatik Güncelleme

en: <b>WARNING!</b></i> Using this option will update all existing child terms of the current
tr: <b>UYARI!</b> Bu seçeneği kullanmak, mevcut tüm alt terimleri güncelleyecektir

en: to Automatic Order, replacing the current settings. Manual sort lists will be preserved, but their order type will be changed to Automatic Order.
tr: Otomatik Siparişe, mevcut ayarların yerini alacak şekilde. Manuel sıralama listeleri korunacak, ancak sipariş türleri Otomatik Siparişe değiştirilecektir.

en: Show all dates
tr: Tüm tarihleri göster

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Dün

en: Last Week
tr: Geçen Hafta

en: Toggle Thumbnails
tr: Küçük Resimleri Aç/Kapat

en: Update
tr: Güncelle

en: Reverse
tr: Tersine Çevir

en: Title Asc
tr: Başlık Artan

en: Title Desc
tr: Başlık Azalan

en: Id order Asc
tr: Kimlik Sırası Artan

en: Id order Desc
tr: Kimlik Sırası Azalan

en: Random
tr: Rastgele

en: List view
tr: Liste görünümü

en: Grid view
tr: Izgara görünümü

en: Reset Order
tr: Sıralamayı Sıfırla

en: Are you sure you want to reset the order??
tr: Sıralamayı sıfırlamak istediğinizden emin misiniz??

en: Sort order reset successfully
tr: Sıralama başarıyla sıfırlandı

en: Invalid Nonce
tr: Geçersiz Nonce

en: **WARNING!! This will load all post types objects. Recommended to be used with Advanced Query Rules
tr: **UYARI!! Bu, tüm yazı türü nesnelerini yükleyecektir. Gelişmiş Sorgu Kuralları ile birlikte kullanılması önerilir

en: Order By
tr: Sırala

en: More details about Order By paramether can be found at
tr: Sırala parametresi hakkında daha fazla ayrıntı şurada bulunabilir

en: Order & Orderby Parameters
tr: Sıra ve Sıralamaya Göre Parametreleri

en: Additional details and example of usage for Custom Function can be found at
tr: Özel İşlev için ek ayrıntılar ve kullanım örneği şurada bulunabilir

en: Custom Function
tr: Özel İşlev

en: Default / None
tr: Varsayılan / Yok

en: Post ID
tr: Yazı Kimliği

en: Slug
tr: Başlık

en: Date
tr: Tarih

en: Modified
tr: Değiştirildi

en: Menu Order
tr: Menü Sırası

en: Comments Count
tr: Yorum Sayısı

en: Custom Field
tr: Özel Alan

en: Field Name
tr: Alan Adı

en: The name of custom field
tr: Özel alanın adı

en: Field Type
tr: Alan Türü

en: MySql Type of field, more details at
tr: Alan MySQL Türü, daha fazla detay

en: Cast Functions and Operators
tr: Döküm Fonksiyonları ve Operatörler

en: None / Default
tr: Yok / Varsayılan

en: Signed (Integer)
tr: İmzalı (Tamsayı)

en: Unsigned (Integer)
tr: İmzalı Olmayan (Tamsayı)

en: Float (Decimal)
tr: Ondalık (Kayan Nokta)

en: Datetime
tr: Tarih Saat

en: Time
tr: Saat

en: Order
tr: Sıra

en: More details about Order paramether can be found at
tr: Sıra parametresi hakkında daha fazla detay

en: Descending
tr: Azalan

en: Ascending
tr: Artan

en: Go to the first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to the previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to the next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Go to the last page
tr: Son sayfaya git

en: Items Order Updated
tr: Öğe Sırası Güncellendi

en: A syncronization could not be completed
tr: Bir eşitleme tamamlanamadı

en: as post type is not translatable.
tr: gönderi türü çevrilebilir değil.

en: A synchronization could not be completed
tr: Bir eşitleme tamamlanamadı

en: for
tr: için

en: language
tr: dil

en: as it contains a different number of objects.
tr: farklı sayıda nesne içerdiği için.

en: as taxonomy is not translatable.
tr: taksonomi çevrilebilir değil.

en: as term is not translated.
tr: terim çevrilmemiş.

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Show / Hide re-order interface
tr: Yeniden sıralama arayüzünü göster/gizle

en: Show
tr: Göster

en: Hide
tr: Gizle

en: General
tr: Genel

en: Ignore Suppress Filters
tr: Baskılama Filtrelerini Yoksay

en: Set FALSE the <b>suppress_filters</b> arguments for get_posts() default WordPress function. Use this feature if Autosort does not work with your theme, otherwise you should leave un-checked.
tr: get_posts() varsayılan WordPress fonksiyonu için <b>suppress_filters</b> argümanını FALSE yap. Autosort temanızla çalışmıyorsa bu özelliği kullanın, yoksa işaretsiz bırakın.

en: Ignore Sticky Posts
tr: Yapışkan Gönderileri Yoksay

en: Ignore any Sticky posts, those will not appear on top of the list but per customised order.
tr: Herhangi bir Yapışkan gönderiyi yoksay, bunlar listenin üstünde görünmeyecek özelleştirilmiş sıraya göre.

en: Next / Previous Apply
tr: Sonraki / Önceki Uygula

en: Apply the sort to default Next / Previous site-wide navigation.
tr: Varsayılan Sonraki/Önceki site genel gezinmesine sıralamayı uygula.

en: For advanced Next / Previous navigation check
tr: Gelişmiş Sonraki/Önceki gezinme için kontrol edin

en: read more
tr: daha fazla oku

en: bbPress Replies
tr: bbPress Yanıtları

en: Reverse the order of bbPress replies, show newest posts first
tr: bbPress yanıtlarının sırasını tersine çevir, en yeni gönderileri önce göster

en: Use category order for WooCommerce when apply filters
tr: Filtre uygulandığında WooCommerce için kategori sırasını kullan

en: Allow Category order to apply when using visual attribute filters
tr: Görsel özellik filtreleri kullanıldığında Kategori sırasını uygula

en: WooCommerce Up-sells Sort
tr: WooCommerce Yukarı Satış Sıralama

en: Allow drag & drop for WooCommerce Up-sells products
tr: WooCommerce yukarı satış ürünleri için sürükle bırak izin ver

en: Debug Marks
tr: Hata Ayıklama İşaretleri

en: Output marks on front side when logged-in, with detailed informations of every queries to identify the settings to be used for a sort to match. Ensure to turn off when debug completed.
tr: Oturum açıkken ön tarafta işaretler 출력 et, her sorgunun detaylı bilgilerini sıralama ayarlarını tanımlamak için. Hata ayıklama tamamlandığında kapatmayı unutmayın.

en: Create Logs
tr: Günlük Oluştur

en: Create logs which may be usefull when debug or help to identify applied sort list.
tr: Hata ayıklama veya uygulanan sıralama listesini tanımlamaya yardımcı olabilecek günlükler oluştur.

en: Logs
tr: Günlükler

en: Save Settings
tr: Ayarları Kaydet

en: Settings Saved
tr: Ayarlar Kaydedildi

en: Advanced Post Types Order plugin is inactive, please enter your
tr: Gelişmiş Gönderi Türleri Sıralama eklentisi pasif, lütfen girin

en: Licence Key
tr: Lisans Anahtarı

en: There was a problem connecting to
tr: Bağlantı sorunu

en: There was a problem with the data block received from
tr: Alınan veri bloğunda sorun

en: There was a problem deactivating the licence on other side, however locally the key is now removed:
tr: Diğer tarafta lisansı devre dışı bırakmada sorun oldu, ancak yerel olarak anahtar kaldırıldı:

en: Licence Key can't be empty
tr: Lisans Anahtarı boş olamaz

en: There was a problem activating the licence:
tr: Lisans etkinleştirmede sorun:

en: Software License
tr: Yazılım Lisansı

en: License Key
tr: Lisans Anahtarı

en: Enter the License Key you got when bought this product. If you lost the key, you can always retrieve it from
tr: Bu ürünü satın alırken aldığınız Lisans Anahtarını girin. Anahtarı kaybettiyseniz, her zaman şuradan alabilirsiniz

en: My Account
tr: Hesabım

en: More keys can be generate from
tr: Daha fazla anahtar üretilebilir

en: Save
tr: Kaydet

en: You can generate more keys from
tr: Daha fazla anahtar üretebilirsiniz

en: License Key Required
tr: Lisans Anahtarı Gerekli

en: An error occour when try to identify the pluguin.
tr: Eklenti tanımlanırken hata oluştu.

en: Try again
tr: Tekrar dene

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
tr: API isteği sırasında beklenmeyen HTTP hatası oluştu.

en: Move to Top
tr: Üste Taşı

en: Move to Bottom
tr: Aşağıya Taşı

en: Make Sticky
tr: Yapışkan Yap

en: Edit
tr: Düzenle

en: Sticky
tr: Yapışkan
